Sada je: 17. 11. 2019, 8:36.

Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
HIPODROM 
Autor/ica Poruka

Post HIPODROM
Evo jedna tema o kojoj se jako malo priča, a zasigurno je jedan od jačih sportskih brendova Sinja- galop i galopske utrke! Mnogima je poznato da su sinjski galoperi najbolji u HR, a jako dobre rezultate postižu i vani (BiH, HUN, SRB, AUT, SLO, SLOV) unatoč jako lošim uslovima na sinjskom hipodromu (prvenstveno mislim na lošu i ne održavanu stazu te manjak smještajnih kapaciteta).

Nisu samo gloperi u problemima!ima ih još, npr. nema škole jahanja koja bi privukla djecu na hipodrom, nema konja za prepone niti se takva natjecanja održavaju, alkarska ergela je na posve neadekvatnom mjestu a obećanja o seljenju na drugu lokaciju dolaze godinama ali od toga ništa.....

19. 11. 2008, 13:41

Post Re: HIPODROM
nešto se šuškalo da bi se hipodrom u zg triba maknit negdi izvan grada i da bi sinjski bio tada centar konjičkog sporta u državi. šta je sa tin na kraju?
žalosno je šta ljudi u sinju vole konje i vole gledat konjske trke, jer, u sinju je, po mojoj procjeni, prosječno bar 5000 ljudi na svakin trkama, a u zg se jedva skupi 200- 300 (od toga pola budu sinjani), a hipodrom je u rasulu totalnome.
ne kažen da sinju ne triba stadion, al logičnije bi bilo da su najprije sredili hipodrom, pa onda stadion, jer, junak nikad neće skupit tolko ljudi kolko ih se skupi na trkama.
da se hipodrom bolje održaje, trke bi mogle bit bar 1 put misečno, dala bi se tu lipa lova okrenit (iako nije sve u lovi).

19. 11. 2008, 18:45

gledaj sinj je sada centar galopskog sporta u republici hravatskoj a i šire, tako da nije to upitno, niti to ovisi o eventualnom alociranju zg hipodroma na neku drugu lokaciju..... galopski sport je sport broj 1 zasigurno po gledanosti i nemožee ga nijedan sport nadmašiti..... ali ulaganja su minimalna.... te se mora nešto učiniti po tom pitanju..... imam neke konkretne prijedloge.... ali o tome malo poslije..... ljudi ovo je zanimljiva tema malo se uključite

19. 11. 2008, 19:31

Sinj je već sada br 1 što se galopera tiče u HR po kvaliteti konja, ali infrastrukturom dosta zaostaje za Zagrebom. Problem koji primarno treba riješiti je radna (pješčana staza) koja nije adekvatna za dobar i kvalitetan trening ( prepuna je kamenja, ljeti je pretvrda, a zimi blatnjava ...). Problem bi se mogao riješiti s minimalnim ulaganjima na način da se kontaktira s ljudima na ZG hipodromu koji će vrlo brzo mijenjati pijesak na svojoj stazi i parkurima, Taj pijesak je puno bolji od ovoga na našoj stazi, a cijena bi bila samo transport do Sinja.
Drugi problam je taj što su smještajni kapaciteti pre mali tj. boxovi si popunjeni. Gradska vlast već dugo obećava gradnju nove štale za koju su kako kažu dobivene sve potrebne dozvole, ali od tih obećanja već par godina ništa. Ako su problem financije neka daju ljudima koji su zainteresirani na koncesiju štalu na 10-20 god i ti isti će štalu sagraditi. Drugi je način preseljenje ergele na neku drugu lokaciju jer ergela nigdje na svijetu nije smještena na hipodromu. To jednostavno nisu uvjeti za držanje konja po tipu ergele. O ovom se problemu isto već duže raspravlja čak na državnom nivou jer bi država trebala u potpunosti preuzeti brigu o ergeli. Na žalost i projekt seljenja ergele stagnira već dosta vremena.
Ima još dosta stvari koje bi se mogle riješitu uz mala ulaganja ali je samo potrebno malo dobre volje ljudi kojima je to posao i koji mogu dati dozvolu za pokretanje nekih projekata.

Šteta je da hipodrom iz dana u dan sve više propada. Uz malo bolju organizaciju i malo bolje uvjete za rad Hipodrom Sinj bi mogao postati atrakcija u Dalmaciji gdje bi se na trkama skupljalo i više od 5000 ljudi što bi u krajnjem slučaju donosilo i novac koji bi pametnim ulaganjem dovelo hipodrom na jednu željenu razinu i unaprijedilo galopski sport u HR koji na razini države dosta stagnira ili se kreće jako jako sporo! Pozz!!

20. 11. 2008, 10:53
čoban

kad sam bio na hipodromu Poljek je učio desetak dice jašit, ja znam smao dva momka iz viđenja, pa neznam ko su bili, al nema veze

inače to nepostojanje škole jahnja je najveći debilizam u povjesti sinjskog sporta

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti
Da silom steknem nekog kom ću faliti

20. 11. 2008, 12:57

Ima škola jahanja u damira vukasovića. sto kuna = sat vremena.

20. 11. 2008, 15:54

~Jaguar~ je napisao/la:

Damir je vrhunski covik i vrhunski trener!

slika

20. 11. 2008, 19:21

~Jaguar~ je napisao/la:

mislin otić ima godinu ipo dana!!!
guštan u jahanju al san tako nemarna.

20. 11. 2008, 19:38

Barbaro je napisao/la:
Sinj je već sada br 1 što se galopera tiče u HR po kvaliteti konja, ali infrastrukturom dosta zaostaje za Zagrebom. Problem koji primarno treba riješiti je radna (pješčana staza) koja nije adekvatna za dobar i kvalitetan trening ( prepuna je kamenja, ljeti je pretvrda, a zimi blatnjava ...). Problem bi se mogao riješiti s minimalnim ulaganjima na način da se kontaktira s ljudima na ZG hipodromu koji će vrlo brzo mijenjati pijesak na svojoj stazi i parkurima, Taj pijesak je puno bolji od ovoga na našoj stazi, a cijena bi bila samo transport do Sinja.
Drugi problam je taj što su smještajni kapaciteti pre mali tj. boxovi si popunjeni. Gradska vlast već dugo obećava gradnju nove štale za koju su kako kažu dobivene sve potrebne dozvole, ali od tih obećanja već par godina ništa. Ako su problem financije neka daju ljudima koji su zainteresirani na koncesiju štalu na 10-20 god i ti isti će štalu sagraditi. Drugi je način preseljenje ergele na neku drugu lokaciju jer ergela nigdje na svijetu nije smještena na hipodromu. To jednostavno nisu uvjeti za držanje konja po tipu ergele. O ovom se problemu isto već duže raspravlja čak na državnom nivou jer bi država trebala u potpunosti preuzeti brigu o ergeli. Na žalost i projekt seljenja ergele stagnira već dosta vremena.
Ima još dosta stvari koje bi se mogle riješitu uz mala ulaganja ali je samo potrebno malo dobre volje ljudi kojima je to posao i koji mogu dati dozvolu za pokretanje nekih projekata.

Šteta je da hipodrom iz dana u dan sve više propada. Uz malo bolju organizaciju i malo bolje uvjete za rad Hipodrom Sinj bi mogao postati atrakcija u Dalmaciji gdje bi se na trkama skupljalo i više od 5000 ljudi što bi u krajnjem slučaju donosilo i novac koji bi pametnim ulaganjem dovelo hipodrom na jednu željenu razinu i unaprijedilo galopski sport u HR koji na razini države dosta stagnira ili se kreće jako jako sporo! Pozz!!
Sve ovo što si napisao o problemima oko hipodroma je toćno no največi i čini mi se nerješiv problem je Poljak i ekipa koja ga je postavila i koja ga održava.Tu je kvaka ,ne znaju,neče a svjesni da im niko ništa ne može.

20. 11. 2008, 20:29
čoban

~Jaguar~ je napisao/la:

ima, ali za otić na hipodrom netriba auto, a bome kalko dice ima sto kuna za sat vrimena jahanja, nema ni da je za ono drugo jahanje, a kamoli konja

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti

21. 11. 2008, 1:19

Don Kihote je napisao/la:
~Jaguar~ je napisao/la:

ima, ali za otić na hipodrom netriba auto, a bome kalko dice ima sto kuna za sat vrimena jahanja, nema ni da je za ono drugo jahanje, a kamoli konja

eno, najbolje da je besplatno.

21. 11. 2008, 11:55

skup je to sport......jako skup..... ali i iznimno zahvalan šta se financija tiče......

21. 11. 2008, 16:51
čoban

morpheus je napisao/la:
~Jaguar~ je napisao/la:

eno, najbolje da je besplatno.

pa ako se ne varam Gugić je naučio jašit u besplatnoj školi jahanja na hipodromu i još mnogi( bio intervju na radiju), ali ne mora ni bit besplatno, ali bome ako su konji državni, cilu godinu leže, a onda ih debeli alkari sataru misec dana, bolje bi bilo da ura bude 20-30kuna(normalno uz ozbiljno ponašanje korisnika itd.) pa bi sve bilo bolje i za konje, i za grad i za alku

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti

21. 11. 2008, 19:25
čoban

al neka bude i 100kn, ali neka je bude

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti

21. 11. 2008, 19:26

puno je 100, 20+ čišćenja boxa poslin jašenja

22. 11. 2008, 2:58

zupnik je napisao/la:
~Jaguar~ je napisao/la:

Damir je vrhunski covik i vrhunski trener!

Ne kažem da nije.

Oke, za naučit jahat dat' 100 kn, a poslije opet dat 100 kn za obično jahanje sat vremena?
Pa boga bi bar zer'ce snizit...

22. 11. 2008, 14:57

~Jaguar~ je napisao/la:

Kako kome. (mislim na auto)

...meni prvome bi mater ostala pafff kad bi je pita 100 kn.

22. 11. 2008, 14:59

U ŠTALI NA HIPODROMU OPET SALMONELA ZARAŽENO 15-TAK KONJA! Stvarno ne znam da li triba bit potres pa da ovi iz Vad-a shvate da ovo ne može ovako dalje.

26. 11. 2008, 14:25

funkhouser je napisao/la:
U ŠTALI NA HIPODROMU OPET SALMONELA ZARAŽENO 15-TAK KONJA! Stvarno ne znam da li triba bit potres pa da ovi iz Vad-a shvate da ovo ne može ovako dalje.

Ergeli nije mjesto na hipodromu!! Hipodrom je mjesto gdje se drže samo sportski konji (galoperi, preponaši, kasači, dresurci...). Ergelni uzgoj konja se ne može provoditi na hipu. Tako je to barem u svijetu pa možda i naše glavešine to napokon shvate!!! Daj Bože!!!

27. 11. 2008, 10:52
general pukovnik Koča Popović

Barbaro je napisao/la:
funkhouser je napisao/la:

Ergeli nije mjesto na hipodromu!! Hipodrom je mjesto gdje se drže samo sportski konji (galoperi, preponaši, kasači, dresurci...). Ergelni uzgoj konja se ne može provoditi na hipu. Tako je to barem u svijetu pa možda i naše glavešine to napokon shvate!!! Daj Bože!!!

hehe dobar ti je ovaj vic..
pa oni nemogu svatit da tuje kad ih posadiš triba zalivat, a kamoli ovo šta si ti spomenijo

27. 11. 2008, 11:35
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: