Sada je: 09. 12. 2019, 4:38.

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Ireland 2008 
Autor/ica Poruka
Administrator

Post Ireland 2008
I ove godine, iz istih razloga ka i prosle posjetio Irsku (sa ekipon iz dalmacije san bio sluzbeni fotograf turnira Irish Kickboxing Open '08 ). Ovaj put smo ostali nesto duze i lutali po Irskoj, nismo se drzali samo Dublina jer smo ovaj put iznajmili auto.
Iz Dublina smo krenili auton sve do Galwaya, na zapad Irske, di smo i prispavali koju noc u hostelu. Puten do Galwaya nas je docekala kisa, snig, sunce, oblaci, vitar, duga.. :D :D :D Idealno za slikavanje :D
Nakon prve prispavane noci u Galwayu, u 4,30 ujutro dio ekipe (i ja medju njima) se uputio prema najzapadnijoj tocki pokrajine Connemara. Od Galwaya smo isli obalon... Nakon 15 minuta smo vec stali slikavat. Konji, zelenilo, ovce, jezerca, more, (ne)vrime.... motiva ima stvarno miljardu... Posjetili smo i nacionalni park Connemara (The Twelve Pins) u kojem se bas i nema sta za vidit pa nam nije bilo jasno zasto se to zove nacionalni park kad je sve van tog parka lipse od samog parka :D
Okruzili smo tih 12 vrhova (n. park) i vratili se u Galway sjevernon stranon pokrajine. Puten smo stajali marendat... na spizu mi se stvarno tesko naviknit, sve nezdravo, skupo, porcije su minijaturne itd.
U vecini pubova postoji wi-fi (bezicno spajanje na net) i u vecini njih je besplatan pristup netu, a neki cak i naplate. Pizza je 15-ak, ali smo naisli na jdan pub di jednu kupis, drugu dobijes free, tako da smo za 7€ nasli pizzu... u biti za sve postoje nekakve kombinacije da se jeftinije prodje, samo triba malo upoznat njihovu kulturu. Malo nam je bilo zeznuto vozit livon stranon u pocetku (nisan ja vozio), ali kasnije su se vozaci privikli. Lakse je vozit kod njih jer su vozaci kulturniji i tolerantniji. Galway mi se puno vise svidja od Dublina. Dublin je prevelik grad za moj ukus, prebrzo se zivi i nema mi lipotu ka Galway (na prvi pogled). U Galway san izasa u jedan pub, mjuza i atmosfera je vrhunska (za moj ukus)... neka dva momka su svirala unplugged pisme tipa U2, REM, Dire Straits, Clapton, Guns 'n' Roses itd. Od svega su mi najzanimljviji gosti puba koji su pravi veseljaci, piva se, plese, pije, al sve nalagano. Do ponoci rade pubovi, a onda ko oce moze u disko. Dosta pubova u prizemlju ili na katu imaju svoj disko tako da se gosti samo primiste. Kako me bas gradski zivot ovon turon nije puno interesira, vratimo se mi prirodi Irske :)
Sljedeci dan smo krenili do najpoznatijih klifova Irske - Cliffs of Moher ilitiga Klifovi Mohera :lol:
To je stvarno grijota ne vidit. To je bas cudo prirode. Klifovi su visoki i do 200m, strme litice koje tuce Atlantik, a vrhovi su prikriveni travon koja je zelena na kvadrat :D Tu smo proveli pola dana a onda smo se morali lagano zaputit nazad do Galwaya pa opet prispavat u Londonu jer nam je sutradan bio let.
Opis puta:
Split-Zagreb (auti)
Zagreb-Venecija (vlak)
Venecija-Dublin (avion)
...lutanje po Irskoj...
Dublin-London (avion)
London-Zagreb (avion)

Nazalost, nismo mi vidili ni L od Londona osim nesto mizerije iz zraka... to je nekakav aerodrom blizu Londona - Lutton... ali se trojici mojih kolega dogodila pizdarija :D
Na aerodromu su izvadili fotoaparate i isli malo slikavat ljude... onda ih je skuzila policija (koje po aerodromima ima miljone, pogotovo u Londonu), napisala in kaznu od 500 funti svakom, utirala in stra u kostanu srz (:lol: :lol: :lol:) jer je prvo pitanje policajca bilo "Do you know the meaning of the word terrorist" - e pa zamislite da van je za po ure let, da vas privodi policija u Londonu, nemate kinte u dzepu i jos vas povezuju s teroristima jer ste slikavali po aerodromu :shock: ...u medjuvremenu in je uzelo broj postola, zapisali opis svakog od njih, itd...
Al ajde, dosli smo svi kuci :D
Da ne duljin...
Evo za pocetak 3 slije (napominjen da se drzin uglavnom prirode)

slika
Klasicno vrime u Irskoj. Na slici se vidi kako livo pljusti kisa, iznad nas su oblaci ali ne pada nista, a desno je poluvedro... i tako se vrime izmjenjuje svakih po ure... ovde se cak i duga pojavila. Ovo je u pokrajini Connemara, a u pozadini je nacionalni park, oni vrhovi su neki od gore 12 spomenutih, u sklopu n.p.)

slika
Nedaleko od prethodne lokacije prolazili smo kroz neko selo i nasli na ovog pastira. Mi smo se upravo bili izgubili pa san ga isa pitat kako doc do glavne ceste. Poce je govorit na Irsko-Engleskom jeziku, nista ga nisan razumio... a onda san ga pita jel ga mogu uslikat, odusevljeno je prihvatio i jos poce pozirat :lol:

Dok smo ga slikavali, kisa je bila padala i pojacavala lagano tako da smo morali bizat u auto dok su nam aparati jos uvik bili zivi. Svako malo bi se izmjenjivali kisa i snig (al nije nista ostajalo na cesti... sniga se na povrsini tla moglo vidit tek na putu izmedju Dublin i Galwaya.

slika
Cliffs of Moher - mislin da su rici suvisne :) (inace, ovo je panorama od 15ak slika)

...nastavak slijedi

aj ća!

07. 03. 2008, 13:14
Profil Web stranica
čoban

već kaži jesu li oni platili petsto ojera

i dobro da si napomeno o slikavanju

ja uskoro iđen u valenciju, a opet priko antiterorističkih zemalja(avionom od bergama)

-----------------------

a šta se tiče nacionalnog parka

mislim da ih oni imaju pun racku

pa su možda kriteiriji čudni, a nije ni lipota puno važna

možda ima pravilnu zonalnost vegetacije, možda neke endeme, ili je po nečemu specifično, nikad ne znaš

I nisam kadar švindlati
za sobom skele paliti
Da silom steknem nekog kom ću faliti

07. 03. 2008, 13:32
Administrator

a šta se tiče nacionalnog parka
mislim da ih oni imaju pun racku
pa su možda kriteiriji čudni, a nije ni lipota puno važna
možda ima pravilnu zonalnost vegetacije, možda neke endeme, ili je po nečemu specifično, nikad ne znaš

u prospektu od connemare san vidio neku ticu, poniji su izdvojeni i slike ovaca... al to mso vidit svugdi po irskoj...
nisan cita detalje, ali kasnije smo pitali jednog covika, reka je da se nema bas sta vidit u njihovin nacionalnin parkovima
Ja se nadan da cemo i dogodine dobit posa, a onda idemo za Belfast a prije toga posjetit Wicklov
Ako ides s ekipon, preporucan rent-a-car
Nas je za 3 dana kosta oko 50€ po glavi. Za tih 50€ se mozes kretat di oces, nisi vremenski ogranicen (za razliku od npr. bus-tour), mos cak i spavat u autu ako oces :D... pogotovo ako mislis slikavat onda je to idealno. Taxi je ok za po gradu, ali van grada dolaze u obzir samo busevi, ako ne mislis puno slikavat vec samo ic u turisticko razgledavanje onda su oni tour-busevi odlicna solucija. Samo nemoj zapet u gradu
I kad ides avionon, sve vridne stvari i stvari koje ti se mogu razbit nosi sa sobon u avion, a gori mos ponit 1 ruksak ili torbu (pretpostavljan da ides sa nekin jeftinijin leton tipa RyanAir pa ti onda kontrole nisu bas tako jake... za skuplje letove neznan) - u slucaju da se nisi nikako vozio avionon :D

aj ća!

07. 03. 2008, 14:06
Profil Web stranica

pas masters.jedva cekan vidit irsku.triba san ic ovaj misec,al novi fender me u minus uvalijo.smrc.

kako bi rekli stari latini:hik rodus,hik salta ilitiga nemoš' ovce i novce.(u maskimalno slobodnom prijevodu)

07. 03. 2008, 14:43

slika

Sada znam odakle u igrama Anno i TA: Kingdoms i sl. oni oblici obale i oblici stjena 8)

PRAVILA FORUMA
slika

07. 03. 2008, 15:59
Profil Web stranica

07. 03. 2008, 18:48
Profil Web stranica

ma slike su fenomenalne, nego ile daj drugi put povedi i našeg Brzog da se malo nagleda svita, nema nan on puno internacionalnih svojih slika, nemoš ga ostavit da slikaje samo nas kraj :wink:

imam nešto iz Njemačke, al' nisu bog zna šta :(

07. 03. 2008, 22:01
Profil Web stranica
Administrator

pas masters.jedva cekan vidit irsku.triba san ic ovaj misec,al novi fender me u minus uvalijo.smrc.

kako bi rekli stari latini:hik rodus,hik salta ilitiga nemoš' ovce i novce.(u maskimalno slobodnom prijevodu)

nemoj ic ispod 10 dana, inace ces se morat vracat dogodine :D

aj ća!

10. 03. 2008, 13:15
Profil Web stranica
Administrator

slika

slika

slika

slika

slika

aj ća!

04. 06. 2008, 15:15
Profil Web stranica

Predobre su! :D

04. 06. 2008, 15:37

Post barba
Ile ti si kralj,bogami...! :lol: :lol:

04. 06. 2008, 15:44

..zakon slike, priroda je stvarno lipa u njih..ovaj dvorac je jeben..

06. 06. 2008, 10:35
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: